Sesje tematyczne - program 2017

Rekolekcje o Bożym Miłosierdziu: Pomiędzy sercem z kamienia, a sercem z ciała
21-23 kwietnia 2017 r.

„I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała". (Ez 36,26). Jaka jest jedna z najważniejszych obietnic, jaką Bóg daje człowiekowi? Co się dzieje z ludźmi, kiedy Bóg wypełnia wspomniane przyrzeczenie? Jak może się ono zrealizować w życiu każdego z nas? Zapraszamy do wysłuchania fascynującej opowieści - wnoszącej w codzienność niezwykłą nadzieję i pokój serca. 

Prowadzący: Ks. Michał Dąbrówka  - diecezjalny misjonarz miłosierdzia oraz wykłądowca homiletyki w WSD w Tarnowie i w Ogólnopolskiej Szkole Ewangelizatorów.

Modlitwy Wstawienniczej.

Rekolekcje z biblijnymi podpowiedziami: Dotyk  DROGI 
05-07 maja 2017 r.

"Boje się Boga przechodzącego" - wyznawał z lękiem św. Augustyn. Obawiał się, że w swoim życiu Boga niedostrzeże: rozminie się z Nim i na zawsze pozostanie ze smutkiem, rozczarowaniem, złamanymi marzeniami. Strapienie to, bliskie jest wielu uczniom Jezusa. Sami doskonale wiemy, jak łatwo wygrywa w nas wrażenie bezsensu trwania przy wartościach lub strach przed porażką naszych ambitnych zamierzeń..." A myśmy się spodziewali..." Pociechą jest Chrystus z drogi do Emaus. On jest Bogiem idącym obok zgorzkniałych uciekinierów. To Ten, który nie opuścił; który czeka na stosowny moment. Wystarczy tylko pozwolić Mu dołączyć się do "wędrówki"; otworzyć się na Jego słowo, i rozpoznać przy "łamaniu chleba". Reszta należy do Niego. "Nasz Bóg - blaskiem rozświetla ciemności, człowiek powstaje z marności..."*

Rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne: Zmartwychwstały uzdrawia dziś
12-14 maja 2017 r.

Współczesny chrześcijanin potrzebuje potężnego wsparcia na "drodze" wiary. W pojędynkę łatwo się zniechęcić i pochopnie zrezygnować z obfitości darów jakich udziela Bóg. Nieocenioną pomocą jest działanie mocy żyjącego Jezusa oraz wspólnota modlitwy. Rekolekcje dedykowane są wszystkim, którzy pragną doświadczyć uzdrowienia "zranień" duchowych i emocjonalnych spowodowanych np: zniekształconą miłością rodzicielską, konfliktami wśród rodzeństwa, chorobliwym poczuciem winy, nadużyciami natury seksualnej, brakiem przebaczenia krzywd.

Prowadzenie: Ks. Rafał Igielski (Mielec) wraz ze wspierającą Diakonią

Rekolekcje ze św. Ojcem Pio: Maryja - wzór i natchnienie
15-17 września 2017 r. - BRAK MIEJSC!

"Maryja niech będzie jedyną racją twego życia i niech prowadzi cię do bezpiecznego portu wiecznego zbawienia. Niech będzie dla ciebie pięknym wzorem i natchnieniem do ćwiczenia się w cnocie". Zacytowane słowa św. Ojca Pio tworzą motto tegorocznych spotkań i jego czcicieli. Równocześnie stanowią zachętę, aby w Matce Bożej odkrywać wzór radykalnego zaangażowania się w sprawę Jezusa i Jego Królestwa. Trendowi dzisiejszego świata sugerującemu: "więcej mieć" i "więcej użyć", Maryja przeciwstawia swoją postawę "więcej być" i "piękniej być". Ona, człowiekowi zmęczonemu różnymi zniewoleniami, ukazuje walory życia w pełni  wolnego i otwartego na innych ludzi.

Prowadzący: Ks. mgr Andrzej Liszka - diecezjalny moderator Grup Modlitewnych Ojca Pio XII.

* prowadzi: ks. Janusz Adamczyk, rekolekcjonista ARKI.

iParafia