Informacje o Arce

Centrum Formacyjno - Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej ARKA
33-318 Gródek nad Dunajcem 153
tel.
(004818) 440 13 00; +48 605 088 112; +48 606 807 407
tel./fax: (004818) 440 12 02
e-mail: info@cfr-arka.pl
www: www.cfr-arka.pl

Centrum Formacyjno – Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej ARKA w Gródku nad Dunajcem pragnie towarzyszyć osobom duchownym i świeckim w pełniejszym odkrywaniu, uzdrawianiu i pogłębianiu duchowości człowieka. Celem działalności Centrum Arka jest pomoc w integralnym rozwoju osoby, w szczególności w przechodzeniu do wiary bardziej osobistej, dojrzałej, pogłębionej i płynącej z przekonania.

SPECYFIKĄ CFR Arka są sesje weekendowe (skupienia), rozpoczynają się one w piątek o g. 17.00, a kończą w niedzielę około g. 13.00
Składają się na nie:
- sesje tematyczne
- sesje cykliczne dedykowane konkretnym grupom
- sesje dla narzeczonych połączone z katechizacją przedmałżeńską i uczestnictwem w dniu skupienia
- sesje dla małżonków i rodziców.

Na program sesji składają się: konferencje i rozważania, codzienna Eucharystia, adoracja, sakrament pokuty, możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym, odpowiedzi na pytania, czas na osobistą modlitwę, refleksję, przemyślenia.

CFR Arka współpracuje ze znanymi rekolekcjonistami i kierownikami duchowymi z różnych ośrodków życia duchowego, korzysta z pomocy współpracujących z nią pedagogów, psychologów i teologów. (zobacz: ludzie Arki)

CFR Arka służy grupom rekolekcyjnym: młodzieży gimnazjalnej, maturalnej, grupom organizowanym przez poszczególne duszpasterstwa, narzeczonym, małżonkom, chorym i niepełnosprawnym, osobom indywidualnym; oraz tym wszystkim, którzy zechcą zakosztować smaku rzeczy duchowych przez przeżycie rekolekcji zamkniętych. CFR Arka w październiku i listopadzie organizuje rekolekcje dla kapłanów.

W okresie wakacyjnym przyjmujemy grupy oazowe, kolonijne itp. W miarę wolnych miejsc przyjmujemy również osoby indywidualne.

W naszym centrum jest możliwość zorganizowania jedno i wielodniowych spotkań, konferencji, sesji, sympozjum, szkoleń itp. Ośrodek jest czynny cały rok i wpełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Ośrodek Arka o powierzchni prawie 2,5 ha położony jest w malowniczym miejscu nad Jeziorem Rożnowskim z widokiem na Małpią Wyspę; z dala od zgiełku, jest ostoją ciszy i spokoju. Jest doskonałam miejscem do osobistej refleksji i wypoczynku.

Do dyspozycji gości: dwie kaplice, sala konferencyjna z klimatyzacją (150 miejsc), pokoje najczęściej dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, z balonem i widokiem na Jezioro Rożnowskie (150 miejsc), jadalnia, sale do prac w grupach, biblioteka, droga krzyżowa w plenerze, taras i teren spacerowy, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, boisko do tenisa, plac zabaw dla dzieci, parking