O nas

Informacje o Arce

Centrum Formacyjno – Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej ARKA w Gródku nad Dunajcem to miejsce odkrywania Boga poszukującego człowieka. Jeśli człowiek Go również poszukuje to mamy do czynienia ze spotkaniem Osoby z osobą. Dlatego też celem działalności Centrum ARKA jest pomoc w słuchaniu Słowa Bożego, z którego ciągle na nowo rodzi się wiara (por. Rz 10,17). Pomoc w towarzyszeniu osobom w pełniejszym odkrywaniu wiary osobistej dokonuje się w klimacie wyciszenia z możliwością towarzyszenia duchowego. W integralnym rozwoju człowieka konieczne jest „odbicie od brzegu” codzienności po to, żeby zobaczyć jej sens, a następnie głębiej przeżywać rzeczywistość w szybko mijającym czasie. Źródłem Bożego spojrzenia na codzienność jest słuchanie Słowa Bożego i adoracja Jezusa Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka.

CFR Arka służy grupom rekolekcyjnym; świeckim i duchownym; młodzieży szkół podstawowych, maturalnych, grupom organizowanym przez poszczególne duszpasterstwa, narzeczonym, małżonkom, chorym i niepełnosprawnym, osobom indywidualnym; oraz tym wszystkim, którzy zechcą zakosztować smaku rzeczy duchowych przez przeżycie rekolekcji zamkniętych. CFR Arka w październiku i listopadzie organizuje rekolekcje dla kapłanów. CFR Arka współpracuje ze znanymi rekolekcjonistami i kierownikami duchowymi z różnych ośrodków życia duchowego, korzysta z pomocy współpracujących z nią pedagogów, psychologów i teologów.

W naszym Centrum jest możliwość zorganizowania jedno i wielodniowych spotkań, konferencji, sesji, sympozjum, szkoleń itp. Ośrodek jest czynny cały rok i w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji gości są: dwie kaplice, sala konferencyjna z klimatyzacją (150 miejsc), pokoje najczęściej dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, z balkonem i widokiem na Jezioro Rożnowskie (150 miejsc), jadalnia, sale do prac w grupach, biblioteka, droga krzyżowa w plenerze, taras i teren spacerowy, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, boisko do tenisa, plac zabaw dla dzieci, parking. W okresie wakacyjnym przyjmujemy grupy oazowe, kolonijne itp. W miarę wolnych miejsc przyjmujemy również osoby indywidualne.